Tarihçemiz

Üçpınar Tuğla ve Kiremit Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Batı Karadeniz bölgesinde Kastamonu İli Tosya İlçesi yeni Samsun Yolu 3.Km Kurtbeli mevkiinde 15.10.1979’da fabrikamızın şu an onursal başkanı olan Merhum Halim VANLI tarafından 15.01.1980’de kurulmuş ve inşa işlemlerine başlamıştır. Aynı yıl deneme üretimi yapılan fabrikada üretim ve satış faaliyetlerine 1981 sezonunda başlanmıştır.

 

Üçpınar İsmi; Tosya’da kaynağı belli olmayan 3 tane pınar vardır. Bunlar Aşağı Pınar, Kuyumcu Pınar ve Yukarı Pınardır. Bunların üçü için “ÜÇPINAR” ismi verilmiş olup fabrikamızın adı da bu Üçpınar dan esinlenerek konulmuştur.

Amblemi de Tosya Altınkuşak Gençlik Derneği üyeleri ile Lise öğrencileri arasında yapılan yarışma sonucunda Altınkuşak Derneğinin çizdiği amblem birinci olmuş ve amblem tescillenerek şirketin amblemi olarak kullanılmaktadır.

25.01.2006 tarihinden bugüne kadar idare meclisi başkanlığını Hilmi Suat VANLI sürdürmektedir.

Tosya Üçğınar Tuğla San.ve Tic.A.Ş. 22 ortaklı 1.800.000 TL sermayeli bir şirkettir. 160.000 m2 bir alan üzerine kurulmuş modern bir şirkettir. Her çeşit inşaat tuğlası üretilmekte ve mamülleri CE belgeli olup günün teknolojik gelişmelerine ayak uydurarark devamlı imalat teknolojisini yenilemekte, üretim ve pazarlama faaliyetleri ile çevre iş gücü istihdamını en iyi şekilde katkıda bulunma çabasını sürdürmektedir.

Copyright © 2024 Tosya Üçpınar Tuğla A.Ş. I Tosya. Tüm Hakları Saklıdır.